Bc. František Elfmark, DiS.

Majitel reklamní agentury FOOE, webdesigner, politik

František Elfmark (*19. 10. 1978, Uherské Hradiště) byl v období od 2017 do 2021 byl pirátským poslancem PSP ČR za Zlínský kraj. Nyní je opakovaně místopředsedou Pirátů ve Zlínském kraji a také spoluzakladatelem a předsedou MS Uherské Hradiště.

Je ženatý a bydlí s rodinou v královském městě Uherské Hradiště na Slovácku. Má dvě děti Štěpánka a Stellinku.

Vystudoval obor Počítačové elektronické systémy na soukromé škole v Kunovicích. Dále pak pokračoval ve studiích na Vyšší odborné škole elektrotechnické v Olomouci, obor Aplikace výpočetní techniky v telekomunikacích, kde získal titul DiS. Kombinovanou formou v roce 2019 dostudoval Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně, obor Marketingové komunikace, kde ho nejvíce oslovil Branding a PR. Získal titul Bc.

Kromě IT prostředí ho již při škole oslovila tvorba grafiky a vše kolem tvorby internetových stránek, které se začal profesně věnovat již při škole. V roce 2001 po ukončení studia nastoupil do rodinné firmy na pozici IT technika, webmastera a grafika, kde postupně nacházel nové výzvy a prohluboval své znalosti v oborech grafický design a informační technologie. Cenné zkušenosti nasbíral i v mezilidských vztazích a komunikaci s obchodními partnery firmy a klienty. Od roku 2011 začal podnikat i jako OSVČ v oboru tvorby internetových stránek a grafických prací a tím rozšířil portfolio rodinné firmy. Ve stejném roce využil také možnosti nastoupit na hlavní pracovní poměr do propagačního oddělení uherskohradišťského Klubu kultury. Zde byl zodpovědný za sazbu a tvorbu grafiky, městského zpravodaje, administraci a správu veškerých internetových stránek. Ukončil zde pracovní poměr po dohodě v 10/2021. V roce 2022 založil reklamní agenturu FOOE s.r.o. (https://www.fooe.cz) a začal také spolupracovat se skupinou RMF Invest, kde řeší PR a marketing.

V komunálních volbách v roce 2014 šel jako lídr místního hnutí do komunálních voleb. Ve volbách hnutí uspělo a stal se uvolněným radním (resorty IT, sociální služby, životní prostředí). Po 4 letech opět kandidoval do městského zastupitelstva již ale za Piráty a stal se opakovaně zastupitelem města. V roce 2017 kandidoval z druhého místa do poslanecké sněmovny a díky hlasům voličů se stal poslancem parlamentu ČR. V září roku 2019 se stal členem Pirátů. V roce 2021 byl lídrem na společné kandidátce PirStanu za Zlínský kraj a do sněmovny se nedostal. Nyní je již třetí volební období zastupitelem města Uherské Hradiště (člen finančního výboru, komise pro nakládání s majetkem města).

Veřejně se angažuje jako zakladatel a jednatel zapsaného spolku Přátelé zpětné vazby z.s. (https://klubpzv.cz) Spolek podporuje začínající a amatérské hudební a umělecké skupiny, umělce, fotografy v regionu Slovácka. Má za sebou realizaci mnoho kulturních akcí a soutěží, které byly pro návštěvníky vždy za dobrovolné vstupné, které poté věnoval jako honoráře skupinám či umělcům.

Je zakladatelem největší Facebookové skupiny na Slovácku na výměnu zboží a dalšího využití věcí, kulturních akcí, možností práce apod. Uháčko.cz (https://uhacko.cz)

Ve volném čase se věnuje především své rodině, chalupaření, kutilství, čtení knih, fotografování, kreslení a již od útlého dětství hře na bicí. Baví ho renovace starých a zdánlivě nepotřebných věcí, kdy se z odpadu stává opět hodnotný a originální předmět. Klid a novou energii nachází v přírodě, kterou považuje za jedinečnou hodnotu, kterou je potřeba zachovat pro další generace. Proto také pořádá ve školkách interaktivní workshopy o správném třídění odpadů. Jeho motto je: “Když se postaráme o přírodu, ona se postará o nás”.

V politice by chtěl udělat maximum pro přechod Česka k modernímu oběhovému hospodářství. Chce dosáhnout toho, aby lidé rozuměli důležitosti péče o naše životní prostředí a také aby se více zapojovali do politiky, nebrali ji jako něco co je odtržené od reality. Jednoduše ji přiblížit lidem a jít jim více naproti. Snad se to již za těch devět let jeho aktivní politiky daří.

Oficiální blogové stránky:

https://www.frantisekelfmark.cz

Další weby:

https://www.zazivoubecvu.cz

https://www.odpadovehospodarstvi.eu

Piráti UH:

https://uh.pirati.cz

Work:

https://fooe.cz

https://plechovyhrnek.cz