Dušan Jurčík

dusan.jurcik@pirati.cz

Bio

Dušan Jurčík (*29. 5. 1982, Uherské Hradiště) je spoluzakládajícím členem místního sdružení Uh. Hradiště, člen Týmu pro dopravu a Zahraničního odboru.

Vystudoval místní SPŠ a později nedokončil Zahraniční obchod a právo na právnické fakultě MU. Mezitím pomáhal v posledním ročníku civilní služby v místní nemocnici na ortopedii.

Ještě jako nepirát pracoval na lodi, v různých obchodech a skladech, kde se později vypracoval do vyšších pozic a začal se zajímat o dopravu a logistiku podrobněji.

Politiku sleduje od mládí a po upozadění sportovních koníčků zaplnila volný čas Pirátská strana od léta 2017. V Pirátech od začátku chce pomáhat zlepšit procesy strany, a vrátit lidem důvěru v politiky.

Do budoucna by rád pokračoval v pomoci Pirátů v zahraničí, zejména v sousedních zemích a dále pak se zaměřil na rozvoj dopravy, otevřenosti politiky a jejího návratu k základům jako služby občanům.

Rád čte literaturu faktu, zajímá se o historii, ekonomiku a rád cestuje. Fotbal, tenis a kolo ustoupili procházkám s chlupáčem Oggym.

Politiku dělá jako koníček, pro radost svou a pomoc v lepším životě všem ostatním.

Navrhni úpravu