"UHlídáme HRADIŠTĚ," vzkazují Piráti a míří do zastupitelstva města

Členům a příznivcům České pirátské strany z Uherského Hradiště se v srpnu úspěšně podařilo podat kompletní kandidátku se sedmadvaceti jmény a poperou se tak o místa v místním zastupitelstvu. Na radnici mají v plánu prosazovat obecné pirátské myšlenky a řešit i lokální problémy. Programové body i kampaň zastřešují heslem “UHlídáme HRADIŠTĚ”.

“Umíme věci dělat jinak a toto bychom rádi na radnici předvedli. Jsme pro zavádění novinek a zároveň dokončení rozpracovaných projektů. Naše heslo tedy znamená nejen srovnání s hlídacími psy, což je oblíbená vizitka Pirátů, ale v případě kormidlování radnice také schopnost pohlídat zdárné dokončení věcí, které se tu dlouho pouze slibují. Například modernizaci MHD či řešení problémů s parkováním. Do rozhodování chceme také více zapojit spoluobčany,” popisuje cíle uherskohradišťských Pirátů jejich lídr Jaroslav Ševčík. Dvaatřicetiletý obyvatel Rybáren v současnosti zastává funkci starosty a správce v místním T. J. Sokol a troufá si na stejný post i na radnici.

Pirátští kandidáti, mezi kterými najdeme například dělníky, podnikatele nebo učitele a ředitele škol, jsou podle něj připraveni a schopni město opravdu řídit. “Myslím si, že máme velmi slušnou šanci se dostat na palubu ve větším počtu a určovat tak směr města na další volební období. I když Piráti kandidují v Uherském Hradišti vůbec poprvé,” věří Ševčík. Na pirátské kandidátce nicméně jen úplní nováčci nejsou. Na druhém místě je současný radní a pirátský poslanec František Elfmark, čtvrté místo pak patří jeho kolegovi ze zastupitelstva Františku Prachmanovi. Ti by chtěli pod černobílou vlajkou pokračovat v práci pro město i další čtyři roky a současně mezi sedmadvaceti zastupiteli přivítat i několik nových pirátských tváří.

Piráti z Uherského Hradiště chtějí v říjnu navázat na poctivou a efektivní práci svých kolegů v Poslanecké sněmovně či v Praze a Mariánských Lázních. Díky dosavadním výsledkům a stoupající popularitě strany věří, stejně jako další Piráti po celé ČR, v úspěch i na komunální úrovni. Volby do zastupitelstev obcí se konají 5. a 6. října 2018.

Na webu uh.pirati.cz se můžete postupně těšit na rozhovor s lídrem i dalšími pirátskými kandidáty. Již nyní na něm naleznete kompletní program a navíc také dotazník, do kterého můžete uherskohradišťským Pirátům psát své podněty a stížnosti k radnici a městu.


Sdílení je aktem lásky

Další podobné články