Lídrem Pirátů ve Zlínském kraji pro volby do PSP se stal František Elfmark

11. 12. 2020
Lídrem Pirátů ve Zlínském kraji pro volby do PSP se stal František Elfmark
Lídrem Pirátů ve Zlínském kraji pro volby do PSP se stal František Elfmark

V prosinci si členové a členky Pirátů ve Zlínském kraji zvolili lídra své kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny. Ty se mají konat v říjnu příštího roku. Lídrem se stal František Elfmark, který v internetové volbě získal 35 z celkového počtu 45 hlasů.

„Děkuji členům Zlínského kraje, kteří mě podpořili a dali šanci být lídrem do sněmovních voleb 2021. Nesmírně si každého jednotlivého hlasu vážím a s pokorou ho přijímám. Beru to jako poděkování za moji dosavadní práci. Jak jsem již avizoval dříve, pakliže obhájím mandát, udělám vše pro to, abychom pokračovali v dobře načaté práci jak ve Zlínském kraji, tak i v celorepublikovém měřítku. Je před námi dost práce, ale věřím, že s takovým týmem lidí, který máme v našem kraji, vše zvládneme na jedničku. Na spolupráci se již velmi těším a udělám pro kvalitní výsledek maximum,“ uvedl po svém zvolení současný poslanec František Elfmark.

Do primárních voleb se přihlásilo celkem 11 členů či registrovaných příznivců Pirátů, z toho dva přímo na pozici lídra. Byli jimi František Elfmark, současný poslanec Pirátů za Zlínský kraj a místopředseda krajského sdružení, který post lídra získal již v 1. kole, a Marek Houser, předseda Pirátů v Uherském Hradišti, který projevil zájem také o další čelní pozice.

Zatímco lídra si Piráti zvolili nyní, zbytek čela budou členky a členové volit v lednu. Veškeré hlasování probíhá online, přičemž hlasovat mohou všichni aktuální členové Krajského sdružení.

Autor článku

Jaromír HorkýJaromir Horky

Jaromír Horký

Krajská mediální spojka, psavec

+420 774 942 021
jaromir.horky@pirati.cz

Navrhni úpravu